Blog

Nejlepší spalovače tuků Dátum pridania: 22.09.2022

Výběr nejlepšího spalovače tuků může být opravdu obtížný, můžete se velmi rychle ztratit mezi stovkami produktů od různých značek. Důležité je však pochopit, v čem spočívá základ jeho účinků, které by vyhovovaly vašim potřebám.

Čítať viac

Jak jsou důležité vitamíny a minerály? Dátum pridania: 22.09.2022

Vitamíny člověk nutně potřebuje, kromě základních živin (sacharidy, tuky, bílkoviny), k úplné výživě. Podporují fyziologickou činnost člověka a mají také ochrannou funkci. Nedostatek vitamínů způsobuje malou odolnost vůči infekčním chorobám a podporuje vznik tzv. avitaminózy.

Čítať viac

Vše důležité o kloubní výživě Dátum pridania: 22.09.2022

Znáte doplňky, které vám pomohou zpevnit vaše klouby? Jak zpomalit nebo zastavit degenerativní proces kloubů? Popíšeme vám 5 hlavních potravin, které pomáhají posílit vaše klouby.

Čítať viac

Zdravé tuky v potravinách Dátum pridania: 22.09.2022

Tuky prospěšné pro vaše zdraví. Tuky dodávají Vašemu tělu esenciální mastné kyseliny, které si organismus neumí sám vytvořit.

Čítať viac

Nejdůležitější vitamín - Vitamin C Dátum pridania: 21.09.2022

Vitamin C je jeden z nejdůležitějších vitamínů. Je dobře rozpustný ve vodě, ale kuchyňskou úpravou a konzervováním se velmi často ničí. Nejvíce vitamínu C je v čerstvých potravinách, v zelenině, ovoci a v bramborách. Vitamin C zvyšuje odolnost lidského organismu proti infekčním chorobám.

Čítať viac

Vše důležité o BCAA Dátum pridania: 21.09.2022

Větvené esenciální aminokyseliny (BCAA – Branched Chain Amino Acids) valin, leucin a isoleucin jsou používány svalem jako energetický zdroj, zejména při těžkém tréninku výkonnostních sportovců, kde mohou pokrývat až 40 % energie. Oproti nesportující populaci tím vzniká až pětinásobná potřeba, kterou lze jen těžko pokrývat běžným priemem ve formě komplexních bílkovin.

Čítať viac

Kreatin nejen pro sílu, ale také pro zdraví Dátum pridania: 21.09.2022

O kreatině bylo již napsáno mnoho článků a jeho efekt na zvýšení výkonu je nepochybný. V poslední době se studie odborníků zaměřily na výzkum dalších možných výhod suplementace kreatinem. Poslední výsledky ukázaly, že při jeho podávání klesá hladina LDL cholesterolu („špatný“) a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu („dobrý“), takže klesá riziko aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob.

Čítať viac

Fakta o CLA Dátum pridania: 21.09.2022

Konjugovaná kyselina linolová je zajímavá látka. Vyskytuje se ve dvou konfiguracích, které nazýváme izometrické a označujeme je 9, 11 a 10, 12. Forma 10, 12 blokuje u pokusných zvířat (krysy, prasata) ukládání tuku. Výzkumy prospěšného působení CLA na člověka nejsou zatím ještě u konce, ale už je k dispozici studia, ve kterých 14 silově disponovaných jedinců užívajících jeden měsíc 4,2 gramu CLA denně dosáhlo redukce hmotnosti.

Čítať viac

Co jsou sacharidy? Dátum pridania: 21.09.2022

Sacharidy, nazývané také cukry nebo glycidy, jsou důležitým zdrojem svalové hmoty. Potřeba sacharidů pro nejmladší děti je 10 až 15g na kg hmotnosti. Potom postupně klesá, až v dospělosti se ustálí na hodnotu asi 4 až 5 g na kilogram hmotnosti na den. Cukry neobsahují žádné vitamíny a může se říci, že jsou tak zdroj „prázdných kalorií“.

Čítať viac

Co je arginin? Dátum pridania: 21.09.2022

Arginin pomáhá ke snižování hladiny amoniaku v krvi po sportovním výkonu, zvýšení imunity, ochraně jater, podpoře činnosti mozku, podpoře spalování tuku.

Čítať viac